حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 46 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 3×
دنیاطلبی دولت‌مردان و خواص مسیر حکومت اسلامی را تغییر می‌دهد
02 اردیبهشت 1401 - 15:48
شناسه : 2863
3
حجت الاسلام و المسلمین حاج ابوالقاسم دولابی: سخنران حرم بانوی کرامت گفت: دنیا طلبی در جبهه حق توسط خواص و دولتمردان باعث می شود آرمان ها رنگ ببازد و حکومت از مسیر اصلی خود منحرف بشود.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز ارتباطات دولت و روحانیت، حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی ابوالقاسم دولابی در بیان نکات تفسیری جزء بیستم قرآن کریم با موضوع اقتدار امت اسلام در حرم بانوی کرامت گفت: یکی از عوامل قدرتمندی امت اسلام که در جزء بیستم به آن اشاره شده است دنیا گریزی است و در مقابل نیز دنیا طلبی از مهم‌ترین عوامل زوال اقتدار یک امت است.

رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت افزود: اقتدارو قدرت حکومت ها و حاکمان دنیا طلب و عافیت طلب زوال دارد و تضعیف خواهند شد چرا که یکی از مهم ترین عوامل پیروزی و اقتدار یک امت، قطع وابستگی به دنیا و بی رغبتی به دنیا است.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: در آیه ۵۸ سوره قصص به یکی عوامل زوال قدرت امت ها اشاره شده است که خداوند می فرماید عشرت طلبی و رفاه طلبی باعث زوال اقتدار مستکبران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی ابوالقاسم دولابی تاکید کرد: قدرت مستکبران جهان مخصوص  آمریکا رو به زوال است و فروپاشی آنان به لطف الهی نزدیک است.

وی یادآور شد: قوم لوط که در آیات نخستین جزء بیست به آن اشاره شده که به خاطر دنیا طلبی و شهوت پرستی با نبی خدا دشمنی  کردند به همین خاطر دچار عقوبت الهی شده و هلاک گشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: یکی دیگر از مظاهر دنیا طلبی حفظ قدرت خود به روش های مختلف و ظلم بر دیگر انسان ها و تضییع حقوق مظلومان و زیر دستان است که عقوبت الهی را به دنبال دارد.

رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت افزود: فرعون و همراهان با ظلم و استکبار فکر می کردند همیشه قدرتشان باقی خواهند ماند اما دردریا غرق شده و هلاک گشتند.

سخنران حرم بانوی کرامت در ادامه گفت: قارون یک دنیا طلبی بود که به واسطه عقوبت الهی در زمین فرو رفت و هلاک گردید و تمام اموالش نابود گشت که در سوره قصص به آن اشاره شده است.

وی افزود: در سوره عنکبوت نیز به سرنوشت قوم ثمود و عاد اشاره شده است که همه دنیا طلبان به واسطه دنیا طلبی گرفتار عقوبت الهی شده و سقوط کردند.

استاد حوزه علمیه تاکید کرد: رهروان راه حق اگر گرفتار دنیا طلبی بشوند قدرت خود را از دست می دهند و سقوط می کنند و دنیا طلبی در جببه حق توسط خواص و دولتمردان باعث می شود آرمان ها رنگ ببازد و حکومت از مسیر اصلی خود منحرف بشود.

وی خاطر نشان کرد: در جامعه نبوی نیز عده ای به خاطر دنیا طلبی به رسول خدا خیانت کرده و اسرار جنگی را به دشمنان فروختند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی ابوالقاسم دولابی یادآور شد: فاصله گرفتن از آرمان های انقلاب به خاطر دنیا طلبی و پناه بردن به دامان دشمن و تبدیل شدن به بلندگوی دشمن و در ردیف معاندین قرار گرفتن همگی به خاطر دنیا طلبی و عافیت طلبی است.

وی افزود: دنیا طلبی چشم و دل انسان را کور و برده دیگران خواهد کرد و باعث می شود انسان در مقابل طواغیت عالم سر خم کند و تن به ذلت و خواری داده و توسط دشمنان تحقیر و به عنوان گاو شیرده خطاب شود.

سخنران حرم بانوی کرامت تاکید کرد: بسیاری از کشورهای به ظاهر مسلمان به خاطر دنیا طلبی حاکمان خود به ظلم جهانی تن داده اند و در برابر طاغوت های عالم تن به خفت و خواری می دهد و آمریکا نیز ثروت مسلمانان را به غارت می برد.

وی اظهار داشت: دینا طلبی انسان را از دشمن حقیقی خود غافل خواهد کرد و دنیا طلبان دشمن واقعی خود را تشخیص نمی دهند و متوجه نمی شوند که از طرف دشمن خنجر می خوردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی ابوالقاسم دولابی خاطر نشان کرد: بلای وابستگی بدترین بلایی است که مستکبران عالم بر سر دوستان خود می آورند برای غارت و استثمار بیشتر به همین خاطردنیا طلبی انسان ها را ترسو خواهد کرد و باعث می شود انسان ها جهاد را رها نمایند.

رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت در پایان گفت: دنیا گرایی و دنیا طلبی، اهداف و آرمان‌های مقدس را به فراموشی می سپارد و حق طلبی را ضعیف خواهد کرد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تأیید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.