حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 46 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 3×
حجاب پرچم دفاع از ارزش‌هاست
30 فروردین 1401 - 15:15
شناسه : 2855
5
حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی ابوالقاسم دولابی: رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت گفت: اهانت اخیر دشمنان به ساحت قرآن کریم در کشوری اروپایی نشان از هراس آن‌ها از اقتدار امت اسلام و تاکیدی برای امت اسلام در توجه بیشتر به قرآن کریم است.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز ارتباطات دولت و روحانیت، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاجی ابوالقاسم دولابی در ادامه سلسله نشست‌های بیان نکات تفسیری قرآن کریم، پیش از آیین ترتیل خوانی قرآن کریم در هفدهمین روز ماه مبارک رمضان گفت: خداوند در بسیاری از آیات قرآن خود را حامی متقین معرفی نموده است و اگر جامعه‌ای با تقوا باشد خداوند همواره با حمایت خود این جامعه را به اقتدار و پیروزی خواهد رساند.

وی افزود: خداوند در آیه ۳۲ سوره حج نشانه‌های تقوا در جامعه را معرفی نموده است و تاکید می‌کند، جامعه ای که شعائر الهی را بزرگ بشمارد جامعه با تقوایی است.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: قدرت جامعه اسلامی در گرو حمایت خداوند متعال است و تعظیم شعائر توسط افراد جامعه بیانگر میزان تقوای آن جامعه و میزان حمایت خداوند از آن جامعه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: جامعه ای که دچار بی تقوایی شود، حمایت خداوند را از دست خواهد داد و تضعیف و زمینه تسلط مستکبران نیز فراهم می‌شود و اقتدار جامعه نیز از بین خواهد رفت.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطر نشان کرد: شعائر الهی شامل نماد خداوند، دین و ارزش های الهی است  و انسان را به یاد خدا می اندازد به همین خاطر ضرورت دارد شعائر الهی را به درستی بشناسیم.

رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت افزود: مکه معظمه و مناسک حج از اولین شعائرالهی است که در سوره بقره به آن اشاره شده به همین خاطر حفظ حرمت مکه معظمه و مناسک الهی امری واجب و بی احترامی به این مناسک نیز ممنوع است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی ابوالقاسم در ادامه گفت: قرآن کریم از دیگر مصادیق و از عظیم‌ترین شعائر الهی است که باید نسبت به قرآن غافل نشویم و با تجلیل و عظمت با قرآن کریم برخورد کنیم.

وی یادآور شد: دشمنان در روزهای گذشته در یکی از کشورهای اروپایی به قرآن اهانت کردند که این اقدام ناشایست، نشان از هراس آن‌ها از اقتدار امت اسلام است و تاکیدی برای امت اسلام است که بیشتر به موضوع قرآن بپردازد.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: نماز، مساجد و مجالس دینی نیز از دیگر شعائر الهی هستند و دشمنان با تمام توان سعی می‌کنند جوانان را به این امور بی رغبت و بی دینی را ترویج کنند.

وی افزود: وظیفه امت اسلام شرکت مستمر و با شکوه در محافل و مجالس دینی است چرا که این گونه اقدامات خواری در چشم دشمنان است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: از دیگر مصادیق شعائر الهی اذان است که در حقیقت یاد بود الهی است که باید با صدای بلند در مناره ها پخش شود چرا که اذان در حقیقت دعوت به ندای الهی است و دشمنان درصدد از بین بردن صدای اذان در جامعه هستند.

وی افزود: ماه مبارک رمضان از دیگر شعائر الهی است به همین خاطر رعایت حرمت ماه مبارک رمضان نشانه تقوای الهی و نشانه قدرتمندی امت اسلام است.

سخنران حرم بانوی تاکید کرد: دشمنان به دنبال شکستن حرمت این ماه و ترویج روزه خواری در جامعه هستند.

وی در ادامه گفت: پوشش بانوان مسلمان یکی از مهم‌ترین شعائر دینی است و رعایت حجاب از عوامل قدرتمندی جامعه اسلامی و پرچم دفاع از ارزش‌های اسلامی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حاجی ابوالقاسم افزود: اگر حجاب اولویت نداشت و هیچ ارزشی از نظر اسلامی برای حجاب بیان نشده بود، اینگونه دشمنان بر طبل بی حجابی نمی کوبیدند و برای برهنه کردن زنان و دختران هزینه و فعالیت نمی کردند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تأیید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.