حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ 17 محرم 1444 Sunday, 14 August , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 46 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد دیدگاهها : 3×
شبکه ملی اطلاعات برای قدرت بیشتر جامعه اسلامی ضروری است
29 فروردین 1401 - 15:08
شناسه : 2853
4
حجت الاسلام والمسلمین حاج ابوالقاسم: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و ساماندهی فضای مجازی امری ضروری است؛ همین فضای مجازی بستر جدایی برخی جوانان از خدا را فراهم می‌کند و در نهایت باعث تضعیف قدرت امت اسلام می‌شود.
پ
پ

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز ارتباطات دولت و روحانیت، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاجی ابوالقاسم دولابی  در سلسله نشست‌های بیان نکات تفسیری در محفل ترتیل خوانی حرم حضرت معصومه (س) در شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان گفت: یکی از عوامل قدرتمندی امت اسلام طبق آیات جزء شانزدهم و روایاتی که وجود دارد، وفای به عهد و پایبندی انسان‌ها به عهدی است که با خداوند بسته‌اند.

رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت افزود: اگر مومنان به عهد و پیمانی که با خدای خود بسته اند پایبند باشند قطعا قدرت پیدا خواهند کرد و حمایت و محبت الهی را کسب کرده و بر دشمنان پیروز خواهند شد.

استاد حوزه علمیه خاطر نشان کرد: امت هایی که دچار نقض عهد بشوند و به پیمانی که با خداوند بسته اند خیانت کنند و عهدشکنی را پیشه خود سازند دچار ضعف، شکست و ذلت می‌شوند و مجبور خواهند شد که زیر سایه مستکبران و جنایتکاران زندگی کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: بر اساس آیات قرآن کریم قوم بنی اسرائیل پیمان و عهد الهی را فراموش نمودند به همین خاطر دچار غضب الهی شده و به آوارگی و بیچارگی افتادند و ضعف و شکست را متحمل شدند.

وی افزود: بر اساس آیات قرآن کریم کسانی که نقض عهد کنند و پیمان خود را با خداوند فراموش کنند و به نسیان دچار شوند در حقیقت زمینه نسیان الهی را فراهم و کاری کرده اند که خداوند نیز آن‌‎ها را فراموش کند.

حاج ابوالقاسم در ادامه گفت: اگر امتی به عهد و پیمان خود وفادار باشد قطعا خداوند نیز به عهدی که با انسان ها دارد پایبند خواهد بود و وعده های خود را محقق خواهد نمود و انسان ها را از محبت و حمایت خود بهره مند خواهد ساخت.

وی افزود: مسئله وفای به عهد بسیار مهم است چرا که خداوند ۱۲۴ هزار پیامبر را ارسال نموده است که به انسان ها متذکر شوند به عهد و پیمان خود با خداوند وفادار باشند.

سخنران حرم بانوی کرامت خاطر نشان کرد: پیمان و عهدی که خداوند با انسان ها بسته است بر دو محور اصلی استوار است که اولین عهد خداوند با انسان ها این است که مطیع و عبد شیطان نباشند و فقط خداوند را عبادت کنند.

رئیس مرکز ارتباطات دولت و روحانیت اظهار داشت: گوش دادن به سخنان شیطان در حقیقت عبادت نمودن شیطان است همانگونه که کسی که سخنان خدا را گوش دهد عبادت خداوند را انجام داده است.

عضو خبرگان رهبری تاکید کرد: کسانی که به شبکه های ماهواره ای فاسد که فرهنگ غربی را ترویج می کنند گوش و دل سپرده باشند و در شبکه های فاسد اجتماعی عضو شوند در حقیقت بنده شیطان شده اند و جزو عبادت کنندگان شیطان خواهند بود.

وی افزود: پیمان و عهد دوم خداوند با بندگان این است که فقط بنده و عبد خداوند باشیم و فقط به سخنان خداوند گوش بسپاریم و مقابل سخنان خداوند مطیع باشیم.

حاج ابوالقاسم خاطر نشان کرد: اگر گوش به فرمان خدا باشیم و از شیاطین دوری کنیم به عهد خود عمل کرده ایم و خداوند هم به عهد خود عمل خواهد کرد.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و ساماندهی فضای مجازی برای افزایش قدرت جامعه اسلامی امری ضروری است چرا که همین فضای مجازی بستر عهد شکنی برخی از جوانان با خداوند متعال را فراهم می‌کند و در نهایت موجب تضعیف قدرت امت اسلام می‌شود.

وی در پایان گفت: امتی که پایبند به عهد باشد از حمایت خداوند برخوردار می شود و پیروز و قدرتمند شده و مشمول عنایت و رحمت الهی قرار می گیرد و از اجر عظیم خداوند بهره مند خواهد شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تأیید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.